Lomi Lomi
Lomi Lomi ir Havajiešu masāža - daļa no tradicionālās dziedināšanas mākslas - pareizāk, savā būtībā, to būtu saukt par holistisku ķermeņa terapijas ceremoniju.
Lomi Lomi ir Havajiešu masāža - daļa no tradicionālās dziedināšanas mākslas - pareizāk, savā būtībā, to būtu saukt par holistisku ķermeņa terapijas ceremoniju.
Sekojot Havajiešu tradīcijai ikviena tikšanās - masāža, rituāls, ceremonija, apmācība - sākas un beidzas ar Pule - lūgšanu, lūdzot augstāko spēku palīdzību procesa norisē. Tas var notikt skaļi - balsī vai klusībā pie sevis.
Savā masāžas / ķermeņa terapijas praksē apvienoju vairāku Lomi Lomi masāžas un Havajiešu garīgo prakšu skolotāju mācības. Tam caurvijas manas zināšanas cilvēka anatomijā, fizioloģijā, ārstnieciskā masāžā un fizioterapijā.
Ceļš, kuru eju izzinot šo tradīciju, ir tik ļoti daudz man iedevis, ka tas caurvijas ikvienā manā masāžā, pirts rituālā, praksē un apmācībā.
(sauktu arī par Tempļa stila Lomi Lomi)
Masāžas ceremonija - sakrāls pieskārienu ceļojums. Masē visu ķermeni vienlaikus, arī virs un zem ķermeņa - savienojot visu vienā veselumā. Masāžai galvenokārt izmanto apakšdelmus - radot apskāviena sajūtu. Masāža ir ritmiska, plūstoša - kā dzīvības enerģijas pulsācija, kas vienlaikus iekustina šūnas, koku lapas un lielo okeānu. Šis masāžas veids palīdz nonākt izmanītā apziņas stāvoklī - kur varam pieredzēt atklāsmes un dziedināšanu. Ļoti relaksējoša masāža, kurā izmanto daudz siltu eļļu.
(karsto akmeņu masāža)
Relaksējoša masāža ar ārstniecisku iedarbību. Siltie akmeņi ir kā roku pagarinājums, masē ar plaukstām, apakšdelmiem un pašiem akmeņiem, vietām akmeņus uzliekot kā siltas kompreses. Siltums atslābina audus, ļaujot veikt dziļāku masāžu - bez sāpēm. Masē katru ķermeņa daļu atsevišķi, brīžiem savienojot vienā veselumā.
Lomi Lomi burtiski tulkojot no Havajiešu valodas nozīmē - berzēt - berzēt.
Šī masāža var būt ļoti vienkārša, ikdienišķa ģimenes prakse un tā var būt ilga, holistiska dziedināšanas ceremonija vai pat vairāku dienu dziedinošs retrīts ar meistaru, kurš izprot un iemieso Havajiešu garīgos principus un kuram ir padziļinātas zināšanas ķermeņa terapijā. Senos laikos tie bija priesteri, kas dzīvoja speciālos tempļos, uz kuriem cilvēki devās dziedināties, kad paši nespēja tikt galā ar veselību vai meklējot pavadoni patiesā dzīves - dvēseles ceļa meklējumos. Mūsdienās par meistaru kļūst, mācoties pie viena vai vairākiem Kumu - skolotājiem, kuri paaudžu paaudzēs ir mantojuši senās zināšanas.
pareizs, labs, godīgs, taisnīgs, labvēlīgs; morālās vērtības, patiesā lietu daba
Dziedniecība ar augiem.
Havajiešu tradīcijā 80 % no dziedināšanas rezultāta nosaka enerģētiskais darbs un tikai 20 % fiziskā forma. Ļoti svarīgi kurš un kā ir ievācis augus, kurus izmanto dziedniecībā.
vienotība, harmonija